Malowanie było mi dane...


Malowanie było moim ulubionym zajęciem od zawsze, ale dopiero od kilku lat mogę poświęcić tej pasji więcej czasu. Stosuję różne techniki na różnych podłożach, ale nie zatrzymuje się zbyt długo przy jednej. Lubię zmiany, lubię też zabawę kolorami. Często wyrzucając z siebie burzę uczuć czy myśli łączę barwy kontrastowe, ostre, jednak w sposób taki, by dawały spójną całość.

Natomiast w obrazach ciemnych, mrocznych stosuję światło punktowe, by coś zasygnalizować. Jak powiedział Oscar Wilde „Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.”


Tematyka moich prac jest dość zróżnicowana. Dominuje w nich jednak postać człowieka w ruchu i karykatura. Chętnie też stosuję rodzaj ilustracji książkowej. Uciekam wręcz od realizmu balansując jednak na jego krawędzi. Natomiast obrazy rzeczywiste zatrzymuję w kadrze aparatu. Zdjęcia to moja druga pasja, a ulubiony temat to też człowiek. Często aranżuję, tworzę jakieś scenki a potem je utrwalam. Odnajduję się i wyciszam w tym co robię. Daje mi to dużo radości ale i siły.

 

 

Anna Kulesz

 
Make a Free Website with Yola.